تکنولوژی
در حال خواندن
عکس‌های سلفی بیشتر از حمله کوسه‌ها قربانی می‌گیرد!
1

عکس‌های سلفی بیشتر از حمله کوسه‌ها قربانی می‌گیرد!

توسط امین بهره مند23 سپتامبر 2015

یکی دو سال است که سلفی همه‌گیر شده است. هر روز شاهد عکس‌های بسیاری هستیم که افراد از خودشان می‌گیرند و در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند. اپلیکیشن‌هایی مانند اینستاگرام نیز به این نوع عکس‌ها رونق خاصی بخشیده است. اما اخیرا خبرهایی در مورد کشته شدن افراد هنگامی که سعی داشته‌اند از خود سلفی بگیرند، به گوش می‌رسد. آخرین مورد آن، مرد ژاپنی ۶۶ ساله‌ای بود که هنگام سلفی گرفتن در تاج محل، از پله‌ها سقوط کرده و کشته شده است. سایر همسفران او نیز که با او در حال سلفی گرفتن بوده‌اند، زخمی شده‌اند.

در ادامه با تکنوتاچ همراه باشید.

با احتساب این مورد، تعداد موارد کشته شدن هنگام گرفتن سلفی به دوازده عدد در سال جاری می‌رسد. برای اینکه در مورد این آمار دید پیدا کنید، باید به اطلاعتان برسانیم که تعداد افرادی که امسال بر اثر حمله کوسه‌ها جان باخته‌اند، تنها هشت نفر بوده است.

به نظر مضحک می‌رسد اما حقیقت دارد: این مرگ‌ها خاطره‌ای تراژدیک برای جهانگردانی است که به صفحه موبایلشان خیره می‌شوند و از اینکه محلی که ایستاده‌اند چقدر ناامن است، غافل هستند. چهار مورد از دوازده مورد مرگ امسال، به علت سقوط کردن بوده است.

علت بعدی مرگ‌های سلفی برخورد با واگن‌های قطار بوده است. شاید قربانی میخواسته است با قطار عکسی بیندازد و یا اینکه میخواسته در موقعیت خطرناکی از خود سلفی بگیرد.

همچنان گردشگران به گرفتن سلفی‌های پر خطر مبادرت می‌ورزند و معلوم نیست که این مرگ و میر ها تا چه زمانی قرار است ادامه داشته باشد. برای مثال چندی پیش، پارکی در اسپانیا تعطیل شد چون افراد سعی می‌کردند که با خرس‌ها و یا در حال دویدن در جلوی گاوهای وحشی، از خود سلفی بگیرند. این نگرانی در مورد سلفی‌های خطرناک به رقابت‌های دوچرخه سواری تور دوفرانس نیز کشیده شده است.

ممنوعیت های سلفی

از آنجا که واقعا مشخص نیست چه کارهایی ممکن است از افراد برای سلفی گرفتن سر بزند، بعضی از اماکن توریستی گرفتن سلفی را ممنوع کرده‌اند.

در بروشوری که ماه جولای توسط وزارت کشور روسیه منتشر شده است، به گردشگران در مورد سلفی‌های خطرناک هشدار داده شده است. وزیر کشور روسیه نیز در مصاحبه با الجزیره می‌گوید:

هر فرد قبل از گرفتن سلفی باید به این نکته توجه کند: عکسی که ممکن است برای او تعداد زیادی لایک به همراه داشته باشد، می‌تواند باعث مرگ او شده و تبدیل به عکس آگهی ترحیم او شود.

باید دید که این آمار مرگ و میر به خاطر سلفی گرفتن چقدر بالا خواهد رفت و آیا کشورها را مجبور به وضع قوانینی برای جلوگیری از مرگ و میر هایی این چنینی می‌کند یا خیر.

منبع: Mashable
  • Erfan
    24 سپتامبر 2015 @ 23:52

    واقعا آدم نمیدونه چی بگه
    طرف جونشو میذاره واسه چارتا دونه لایک :'(

    جوان ۲۱ ساله اهل مکزیک در ماه جولای سال ۲۰۱۴، زمانی که قصد داشت با اسلحه سلفی بگیرد و در صفحه فیس بوکش منتشر کند، با ذوق مرگ شدن اسلحه روبرو و به دیار باقی شتافت. دوستان توجه کنند که اشیایی که در محیط برای سلفی گرفتن انتخاب می کنید، جنبه بالایی داشته باشند! (Sakhtafzatmag.com)

یک پاسخ بدهید