تکنولوژی
در حال خواندن
سونی تجارت تلفن‌های هوشمند را رها نخواهد کرد
0

سونی تجارت تلفن‌های هوشمند را رها نخواهد کرد

توسط پویان رمضان پور۱۷ تیر ۱۳۹۴

در مصاحبه جدید Arabian Business با Hiroki Totoki، رئیس هیئت مدیره سونی موبایل، وی اشاره کرد که سونی هیچگاه بخش تلفن‌های هوشمند خود را نخواهد فروخت و این بازار را رها نخواهد کرد.

همانطور که بسیاری از طرفداران سونی می‌دانند، چند وقت اخیر شایعات متعددی مبنی بر تصمیم سونی برای فروش بخش موبایل خود وجود داشته در حالیکه، به گفته رویترز، وی طی مصاحبه‌ای در ماه فوریه، گفته بود ممکن است تنظیم استراتژی خروج از بازار را مد نظر قرار دهد.

با اینکه این دو اعلامیه کاملا مخالف یکدیگر اند، باید نظر داشته باشیم سونی به طور واضح درباره احتمال فروش چیزی اعلام نکرده است؛ حتی خبرگزاری رویترز نیز اعتقاد دارد که سونی اظهاراتی گنگ و مبهم درباره بخش موبایل خود داشته است. با همین وجود، رئیس هیئت مدیره بخش موبایل در مصاحبه، تمامی احتمالات فروش را به طور کامل رد کرده است.

به گفته Totoki، شایعات احتمال خروج سونی از بازار تلفن‌های هوشمند بیشتر بر اساس ضرر بی سابقه این کمپانی در سال ۲۰۱۴ بنا شده است. ظاهرا، این ضرر بیشتر به علت سرمایه خرج شده جهت باز پس گرفتن سهم کمپانی یاد شده از اریکسون بوده است.

یکی دیگر از دلایل وجود شایعاتی، سابقه سونی در این امر است. همانگونه که اطلاع دارید، سونی مدتی پیش، بخش PC خود، یعنی Vaio، را به فروش رساند. هرچند به نظر می‌رسد بازار تلفن‌های هوشمند اهمیت بیشتری برای این شرکت دارد. به گفته تحلیلگران، تلفن‌های هوشمند به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مدرن جوامع مختلف تبدیل شده اند، و به همین دلیل سونی نیز در تلاش است با وجود رقابتی شدید و سخت، به عنوان بازیکنی کلیدی در این بازار باقی بماند.

مدیر کل سونی در مورد مواردی در عرصه اسمارتفون‌ها از اهمیت زیادی برخوردارند گفت که کاربران تاکید زیادی روی دوربین، صفحه نمایش و کیفیت صدا دارند که این شرکت ژاپنی قصد دارد با استفاده از تکنولوژی‌های جدید، بهبود‌هایی را در آنان به وجود آورد.

رئیس هیئت مدیره سونی می‌گوید بازسازی کمپانی تا سال ۲۰۱۵ پایان خواهد یافت و امیدوار است که تا پایان سال ۲۰۱۶، شاهد تغییراتی جدی در زمینه سودآوری باشد.

منبع: فون آرنا

یک پاسخ بدهید