تکنولوژی
در حال خواندن
سیری جان جوان ۱۸ ساله آمریکایی را نجات داد
0

سیری جان جوان ۱۸ ساله آمریکایی را نجات داد

توسط امین بهره مند۲۹ مرداد ۱۳۹۴

جوان ۱۸ ساله‌ی اهل ایالت تنسی آمریکا، در حالی که کامیون ۵۰۰۰ پوندی بر روی او افتاده بود به کمک سیری جان سالم به در برد.

ماجرا از این قرار است که سام‌ری (Sam Ray) صدایی از قطعات زیر کامیون می‌شنود و تصمیم می‌گیرد که ببیند صدا از کجا می‌آید. او زیر کامیون رفته و محل صدا را پیدا می‌کند اما ناگهان جکی که کامیون را نگه داشته در می‌رود و کامیون ۵۰۰۰ پوندی بر روی سینه و بدن او سقوط می‌کند. در همین حال ضربه‌ای به دکمه Home گوشی آیفون او که در جیب پشتش قرار داشته، وارد می‌شود و سیری فعال می‌شود. سام که صدای فعال شدن سیری را می‌شنود از او درخواست می‌کند با اورژانس تماس بگیرد.

در ادامه با تکنوتاچ همراه باشید…

سام می‌گوید: زمانی که صدای اپراتور اورژانس را از داخل جیبم شنیدم شروع به فریاد زدن کردم. نمی‌دانستم که صدای من را شنیده یا نه اما بعد متوجه شدم که می‌گوید به زودی کمک از راه می‌رسد.

کریستین لی ، مسئول اعزام نیروهای امدادی شهر راترفورد در ایالت تنسی می‌گوید که در ابتدا فکر کرده تماس ری یکی دیگر از تماس‌های اشتباهی و تصادفی است. اما پس از آن صدای فریاد سام را شنیده که کمک می‌خواهد.

لی به کمک سیگنال‌های تلفن هوشمند ری توانسته محدوده‌ای که وی در آن قرار دارد، پیدا کند اما موفق به پیدا کردن محل دقیق او نشده است. در این زمان ری با فریاد آدرس خود را به گوش او رسانده است.

۴۰ دقیقه پس از گیر افتادن زیر کامیون، یک آتش‌نشان به محل می‌رسد و با جک، کامیون را از روی ری بلند می‌کند. ری به سرعت به بیمارستانی که ۴۰ مایل با محل حادثه فاصله داشته منتقل می‌شود. سه دنده ی وی شکسته‌، کلیه‌اش ضربه دیده و یکی از بازوهایش که زیر لوله اگزوز ماشین قرار گرفته بوده، دجار سوختگی های درجه دو و سه شده بوده است.

ری می‌گوید که در این فکر بوده که گوشی‌اش را با یک گوشی از سری گلکسی سامسونگ عوض کند، اما حال که سیری جان وی را نجات داده، نظرش تغییر کرده است. او می‌گوید : من زندگی‌ام را مدیون آیفون و سیری هستم.

سیری (به انگلیسی: Siri) یک دستیار شخصی هوشمند و راهنمای دانا است که به عنوان یک اپلیکیشن برای آی‌اواس اپل کار می‌کند. این اپلیکیشن از رابط کاربری به زبان طبیعی برای پاسخ دادن به سوالات و ایجاد توصیه‌های کاربر استفاده می‌کند. انجام این کارها به وسیله ارسال درخواست‌ها به یک مجموعه از خدمات وب صورت می‌گیرد.

یک پاسخ بدهید