تکنولوژی
در حال خواندن
با Quick Charge 3.0 در ۳۵ دقیقه ۸۰ درصد باتری گوشی خود را شارژ کنید
0

با Quick Charge 3.0 در ۳۵ دقیقه ۸۰ درصد باتری گوشی خود را شارژ کنید

توسط امین بهره مند۲۵ شهریور ۱۳۹۴

فناوری شارژ سریع به سرعت در حال همه‌گیر شدن است و تقریبا به یک قابلیت جدا نشدنی از گوشی‌های هوشمند مدرن تبدیل شده است. تقریبا هر گوشی اندرویدی جدیدی که به بازار می‌آید از یک شیوه خاص برای شارژ سریع استفاده می‌کند، اما محبوب‌ترین شیوه قطعا Quick Charge شرکت کوآلکام است. این قابلیت بر روی پردازنده برتر این شرکت، اسنپدراگون ۸۱۰، قابل پیاده‌سازی است و قرار است تا در نسل بعدی این پردازنده، اسنپدراگون ۸۲۰، که در سال ۲۰۱۶ رونمایی می‌شود، به ورژن ۳٫۰ ارتقا پیدا کند.

در ادامه با تکنوتاچ همراه باشید.

در Quick Charge 3.0، کوآلکام از شیوه ارتباط هوشمندانه برای استفاده بهینه از ولتاژ (به اختصار: INOV) بهره برده است. در این الگوریتم تلفن‌های همراه می‌توانند تشخیص دهند که در هر بازه زمانی چه میزان ولتاژ را از شارژر درخواست کنند. این شیوه میزان بهره‌وری از ولتاژ را به حداکثر خواهد رساند و همچنین بر سرعت شارژ نیز تاثیرگذار خواهد بود. نسل سوم Quick Charge،  از نسل دوم ۳۸ درصد سریع‌تر و از نسل اول آن، دوبرابر سریع‌تر است. اگر بخواهیم خلاصه بیان کنیم، کوآلکام گفته است که با شیوه جدید شارژ سریعش هر باتری تنها در ۳۵ دقیقه ۸۰ درصد شارژ خواهد شد.

کوآلکام از طرفی بر روی نحوه استفاده از باتری نیز کار کرده است. این شرکت مدعی است که در اسنپدراگون ۸۲۰ قدم‌های رو به جلو در محافظت از باتری و چرخه‌های عمر یک باتری، برداشته است.

چیپست‌های جدید کوآلکام، یعنی: اسنپدراگون ۸۲۰، ۶۲۰، ۶۱۸، ۶۱۷ و ۴۳۰ از تکنولوژی Quick Charge 3.0 پشتیبانی می‌کنند. این چیپست‌ها از هم‌اکنون برای شرکای تجاری کوآلکام در دسترس است و قرار است در گوشی‌هایی که قرار است در سال ۲۰۱۶ عرضه شود، مورد استفاده قرار گیرند.

منبع: The Verge

یک پاسخ بدهید