تکنولوژی
در حال خواندن
مایکروسافت مک‌بوک شما را به قیمت ۳۰۰ دلار می‌خرد
0

مایکروسافت مک‌بوک شما را به قیمت ۳۰۰ دلار می‌خرد

توسط امین بهره مند17 اکتبر 2015

مایکروسافت با توجه به این نکته که ویندوز ۱۰ برگ برنده‌ای است که می‌تواند این کمپانی را به دوران اوج خودش بازگرداند اخیرا طرحی با نام Easy Trade Up راه‌اندازی کرده است تا مردم را به استفاده و مهاجرت به ویندوز ۱۰ تشویق کند. در این طرح در ازای تعویض کامپیوتر و یا لپ‌تاپ قدیمی خود با یکی از کامپیوترهای مشخص شده، تخفیف قابل توجهی دریافت خواهید کرد.

در ادامه با تکنوتاچ همراه باشید.

بر اساس این طرح، تا تاریخ ۲۰ اکتبر اگر یک کامپیوتر تایید شده و به قیمت بیش از ۵۹۹ دلار را از یکی از فروشگاه‌های رسمی مایکروسافت خریداری کنید و پس از آن لپ‌تاپ قدیمی یا All in One خود را برای این فروشگاه بفرستید، مبلغی از خریدتان به شما بازگردانده می‌شود. این مبلغ برای کامپیوترهای ویندوزی ۲۰۰ دلار و برای مک‌بوک ها ۳۰۰ دلار خواهد بود. کامپیوتر ارسالی شما نباید عمری بیش از ۶ سال داشته باشد و همچنین باید دارای صفحه نمایش حداقلی ۱۱٫۶ اینچی باشد. این طرح در حال حاضر در کشورهای کانادا، هند، برزیل، فرانسه، آلمان، تایوان، بریتانیا و ایالات متحده اجرا می‌شود.

این طرح مانند طرح‌هایی است که مایکروسافت در سال‌های اخیر برای افزایش فروش خود و رقابت با حریفان، پیاده کرده است. پیش از این شاهد طرح تعویض ۲۰۰ دلاری آیپد با سرفیس یا تعویض ۱۰۰ دلاری PS3 با Xbox One و یا تخفیف ۶۵۰ دلاری تعویض مک بوک با Surface Pro 3 بوده‌ایم.

سوالی که در مواجه با چنین مسائلی برایمان پیش می‌آید، این است که آیا پولی که شرکت در ازای تعویض دستگاه به ما می‌دهد، بیشتر از پولی است که می‌توانیم از فروش دستگاهمان در بازار اجناس دسته دوم به دست بیاوریم یا خیر. پس بهتر است پیش از اقدام به هر خریدی، اندکی حساب و کتاب کنیم.

منبع: The Verge

یک پاسخ بدهید