تکنولوژی
در حال خواندن
نحوه تایپ کردن، کلید ورود به حساب‌های شما در آینده خواهد بود
0

نحوه تایپ کردن، کلید ورود به حساب‌های شما در آینده خواهد بود

توسط امین بهره مند19 سپتامبر 2015

یکی از واهمه‌های هر فرد در فضای مجازی، ترس از هک شدن است. در سالیان گذشته، هکر‌ها بارها توانسته‌اند از محکم‌ترین سد‌های امنیتی بگذرند و اطلاعات را به سرقت ببرند. شرکت‌های امنیتی هم راهکارهای متفاوتی برای مقابله با هکر‌ها پیشنهاد کرده و به اجرا در آورده‌اند. یکی از راهکارهایی که بسیار مورد استفاده قرار گرفته است استفاده از ورود دو مرحله ایست. روشی که در آن کاربر علاوه بر وارد کردن شناسه کاربری و رمز عبورش، باید کد یکبار مصرفی که برای مثال به شماره موبایلش ارسال می‌شود را نیز وارد کند.

در ادامه با تکنوتاچ همراه باشید.

غیر از راهکار‌های نرم‌افزاری، روش‌های سخت‌افزاری نیز در این راه به کار گرفته شده‌اند که از بین آن‌ها می‌توان به سنسور اثر انگشت و اسکنرهای عنبیه چشم اشاره کرد. اما به نظر می‌رسد که محققان در هند به تکنولوژی جدیدی دست یافته‌اند که می‌تواند شیوه مناسبی برای محافظت از شما و اطلاعاتتان در فضای مجازی باشد. نحوه تایپ کردن شما. بر اساس یافته‌های محققان، شیوه تایپ کردن هر فرد، منحصر به فرد است.

دو محقق، J Visumathia و P Jesu Jayarin، می‌گویند:

از آن جا که شیوه تایپ کردن، از فردی به فرد دیگر متفاوت است، این روش می‌تواند یک روش مناسب برای شناسایی افراد باشد و از روش‌های دیگر کارآمدتر خواهد بود.

این بدان معناست که هکر‌ها تنها در صورتی می‌توانند به اطلاعات شما دست پیدا کنند که موفق شوند شیوه و سرعت تایپ کردن شخص شما را شبیه‌سازی کنند. در غیر این صورت نمی‌توانند به اطلاعات حسابتان دسترسی پیدا کنند.

محققان همچین افزوده‌اند از آنجا که قسمتی از سیستم مورد نیاز این شیوه امنیتی که اطلاعات ورودی را پردازش می‌کند، پیش از این در شیوه‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گرفته‌اند، هزینه پیاده‌سازی این روش کاهش خواهد یافت. متاسفانه نمی‌توان گفت که چنین سیستمی چه زمانی به مرحله بهره‌برداری می‌رسد یا اصلا آیا به این مرحله می‌رسد یا خیر. با این حال به عنوان یک ایده جذاب مورد توجه خواهد بود و می‌شود امیدوار بود که روزی بتوانیم با چنین سیستم منحصر به فردی به حساب‌های اینترنتی‌‌مان دسترسی پیدا کنیم.

منبع: ubergizmo

یک پاسخ بدهید