تکنولوژی
در حال خواندن
پالایش اسپم‌های جیمیل هوشمندتر می‌شود
0

پالایش اسپم‌های جیمیل هوشمندتر می‌شود

توسط پویان رمضان پور14 جولای 2015

طبق اعلامیه وبلاگ رسمی جیمیل، گوگل قصد ایجاد تغییراتی اساسی در زمینه مدیریت و فیلتر اسپم‌ها در پلتفرم ایمیل خود را دارد که تاثیرات زیادی بر ارتباطات کاربران خواهد داشت. این کمپانی قصد دارد هوش به کار رفته در سرویس‌های Google Now و Google Search را به جیمیل آورده و آن را در چند زمینه مختلف،‌ بهبود بخشد.

با استفاده از تکنولوژی‌هایی مانند شبکه عصبی مصنوعی، گوگل قصد دارد مدیریت اسپم را به تجربه‌ای در حال پیشرفت و رشد تبدیل کرده که توسط هزاران ایمیل دریافتی توسط کاربران،شکل می‌گیرد. سه تغییر اصلی که پیش بینی می‌شود در این سیستم به وجود آید را می‌توانید در ادامه بخوانید.

  • برای شروع، سیستم تشخیص هرزنامه هم‌اکنون از شبکه عصبی مصنوعی جهت تشخیص و بلاک کردن ایمیل‌هایی که کاربران در صندوق پستی اصلی خود دریافت می‌کنند استفاده می‌کند.
  • سلایق تمام کاربران یکی نیست. ممکن است یکی از دوستان‌تان، بر خلاف شما، به خبرنامه‌های هفتگی علاقه داشته باشد. با پیشرفت‌هایی که در زمینه یادگیری ماشین‌ها به وجود آمده، چنین مواردی نیز می‌توانند در تشخیص و حذف هرزنامه‌ها موثر واقع شوند.
  • در نهایت، فیلتر اسپم‌ها هم اکنون بهتر از همیشه می‌تواند جعل هویت را تشخیص دهد که منبع اصلی بیشتر حمله‌های فیشینگ محسوب می‌گردد. با تشکر از تکنولوژی‌های جدید این صنعت، این سیستم هم اکنون می‌تواند تشخیص دهد که آیا ایمیل دریافتی واقعا از ارسال کننده اصلی خود فرستاده شده یا خیر.

در کنار این تغییرات، گوگل از Gmail Postmaster Tools نیز جهت مدیریت و مشاهده آمار برای ارسال کننده‌های تایید شده و جلوگیری از اسپم شدن ایمیل‌های ارسالی خود،‌ پرده برداشته است.

یک پاسخ بدهید