تکنولوژی
در حال خواندن
چگونه پخش زنده کنفرانس اپل را روی ویندوز و اندروید مشاهده کنیم؟
0

چگونه پخش زنده کنفرانس اپل را روی ویندوز و اندروید مشاهده کنیم؟

توسط مریم فانی8 ژوئن 2015

همچون سال‌های گذشته، اپل کنفرانس جهانی توسعه دهندگان خود (WWDC) را به صورت زنده در ساعت ۱۰ صبح به وقت کالیفرنیا در روز ۸ ژوئن یعنی دوشنبه پخش خواهد کرد، کنفرانسی که حتما در آن خبرهایی از iOS 9 و OS X 10.11 منتشر خواهد شد. اپل تایید کرد که پخش زنده کنفرانس تنها به کاربران مک، آیفون، آیپد و Apple TV اختصاص خواهد داشت یعنی فقط کاربران دیوایس‌های اپل می‌توانند از وبسایت اپل برای تماشای کنفرانس استفاده کنند. به هر حال امکان تماشای این کنفرانس برای کاربران ویندوز و حتی دیوایس‌های اندرویدی نیز به روش های دیگر فراهم است. این کاربران می‌توانند از طریق پلیر رایگان VLC که قادر است داده‌های پخش زنده اپل را بخواند و پخش کند، این کنفرانس را تماشا کنند.

برای تماشای کنفرانس با برنامه VLC باید مراحل زیر را انجام دهید:

– VLC را برای دستگاه خود دانلود کنید. (دانلود VLC برای ویندوز)
– پس از نصب، برنامه را باز کنید.
– به تب Media بروید و Open Network Stream را انتخاب کنید. (ممکن است این نوشته‌ها در اندروید کمی متفاوت باشد اما شما باید به دنبال جایی بگردید که لینک ویدیو را در آنجا کپی کنید).
– در بخش URL باید آدرس اینترنتی زیر را کپی کنید. (این URL آدرس پخش زنده‌ای است که تلویزیون اپل از آن استفاده می‌کند).

http://p.events-delivery.apple.com.edgesuite.net/15pijbnaefvpoijbaefvpihb06/m3u8/atv_mvp.m3u8

حال تنها کافی است دکمه Play را بزنید تا سخنرانی را تماشا کنید. پخش زنده ممکن است پیش از شروع سخنرانی کار نکند اما وقتی کنفرانس آغاز شود شروع به پخش خواهد کرد.

اپل در بخش پخش زنده سایت خود آپدیت‌هایی از کنفرانس را نیز قرار خواهد داد. همانطور که پیش از این نیز گفته بودیم کنفرانس اپل دوشنبه شب ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه به وقت ایران آغاز خواهد شد و ما نیز در تکنوتاچ شما را در جریان جزئیات کامل این کنفرانس قرار خواهیم داد.

منبع: ۹to5Mac

یک پاسخ بدهید