تکنولوژی
در حال خواندن
پلیس توکیو به شکار پهپادها می‌رود
0

پلیس توکیو به شکار پهپادها می‌رود

توسط امین بهره مند۲۵ آذر ۱۳۹۴

پلیس توکیو قصد دارد به زودی یک جوخه از هواپیماهای بدون سرنشین تشکیل دهد تا در دستگیری پهبادهای سرکشی که در مناطق ممنوعه به پرواز در می‌آیند به یاری پلیس بشتابند. بله، پهبادهای جرم ستیز به پرواز در خواهند آمد.

در ادامه با تکنوتاچ همراه باشید.

یکی از فرماندهان ارشد امنیتی پلیس توکیو در مورد علت این کار می گوید:

احتمال حملات تروریستی به وسیله پهبادهایی که مواد منفجره با خود حمل می‌کنند، وجود دارد. ما باید هنگام دفاع از امنیت شهروندانمان بدترین شرایط ممکن را در نظر بگیریم.

پس از سعی و خطا و آزمایش‌های بسیار یک تور 3 در 2 متری برای به دام انداختن پهبادهای متخلف مناسب تشخیص داده شده و پهبادهای پلیس به آن مجهز شده‌اند. البته پلیس پیش از به دام انداختن پهباد قصد دارد که به اپراتور آن هشدار دهد و در صورتی که پاسخ مناسبی به پیام آن‌ها داده نشد، پهباد‌های پلیس به پرواز در خواهند آمد. تورهای ذکر شده به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تنها پهباد متخلف را از کار انداخته و آن را گیر بیندازد و به آن آسیب جدی وارد نکند. در ویدیوی زیر می
‌توانید نمونه‌ای از عملکرد پهباد‌های پلیس ژاپن را مشاهده کنید:

شایعات از این قرار است که پلیس توکیو از پهباد مدل DJI Spreading Wings 900 برای اهداف خود استفاده خواهد کرد.

این جوخه ضد پهباد قرار است در محل‌های حساس مانند ساختمان مجلس ملی ژاپن، کاخ امپراتوری و دفتر نخست وزیر که چند ماه پیش شاهد یک حادثه بود، به گشت‌زنی بپردازد. اقدامات احتیاطی پلیس پس از حوادث آپریل گذشته شدت گرفته است، جایی که یک پهباد ناشناس مقداری خاک رادیواکتیو از استان فوکوشیما را بر روی سقف دفتر نخست وزیر قرار داد. پس از این حادثه قوانین حمل و نقل هوایی ژاپن نیز دچار تغییراتی شد و منطقه‌های ممنوعه هوایی در آن گسترش یافت.

باید منتظر ماند و دید آیا این جوخه ضد پهباد سرانجام به پرواز در خواهد آمد و یا به عنوان یک پروژه ناتمام مختومه خواهد شد.

منبع: Geek

یک پاسخ بدهید