تکنولوژی
در حال خواندن
چگونه فلش را در مرورگر خود غیرفعال کنیم؟
0

چگونه فلش را در مرورگر خود غیرفعال کنیم؟

توسط پویان رمضان پور28 جولای 2015

وجود Adobe Flash در مرورگر‌ها همواره باعث رخ دادن مشکلات امنیتی بسیاری بوده است و بسیاری از کاربران جهت محافظت از حریم شخصی خود، این پلاگین را به طور کامل غیرفعال ساخته اند. مدتی پیش، حفره‌های امنیتی بیشتری نیز از طریق اسناد لو رفته Hacking Team، فاش شد.

در دنیای وب امروز، وجود این پلاگین نه تنها ضروری نیست، بلکه مشکلاتی را نیز برای کاربران اینترنت به وجود می‌آورد. خوشبختانه، غیرفعال ساختن فلش در اکثر مرورگر‌ها، کاری بسیار ساده و سریعی است. در ادامه می‌توانید روش حذف پلاگین یاد شده را از مرورگر‌های اینترنت اکسپلورر، گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری بیاموزید.

کروم

در این مرورگر، کافیست پس ار مراجعه به آدرس chrome://plugins/ و مشاهده لیست پلاگین‌ها، پس انتخاب Flash روی disable کلیک کنید.

Screen-Shot-2015-07-13-at-4.16.17-PM-640x578

فایرفاکس

از منوی Tools، گزینه Add-ons را جهت مشاهده لیست پلاگین‌ها انتخاب کنید. از این لیست، پس از پیدا کردن Shockwave Flash، گزینه never activate را انتخاب کنید.

اگر وبسایت‌های خاصی وجود دارند که نیاز دارید در آن‌ها از فلش بهره برید، می‌توانید از گزینه ask to activate استفاده کنید.

Screen-Shot-2015-07-13-at-4.18.33-PM-640x302

اینترنت اکسپلورر

ie-flash-640x360

از منوی اصلی مرورگر، manage add-ons را انتخاب کرده و Shockwave Flash Object را با کلیک روی disable، غیرفعال کنید.

سافاری

Screen-Shot-2015-07-13-at-3.23.20-PM-640x479

از منوی Safari، پنل Preferences را باز کرده و Security را انتخاب کنید. کنار گزینه مربوط به Internet plug-ins، روی website settings options کلیک کنید. Adobe Flash Player را از ستون سمت چپ انتخاب کرده و سپس روی Block از منویی که در تصویر مشاهده می‌کنید کلیک کنید. اگر قصد دارید در برخی مواقع خاص از فلش استفاده کنید، می‌توانید از منوی فوق، گزینه Ask را انتخاب کنید.

منبع: مشیبل

یک پاسخ بدهید