تکنولوژی
در حال خواندن
کانتینیوم چیست و چه امکاناتی در اختیار شما می‌گذارد؟
0

کانتینیوم چیست و چه امکاناتی در اختیار شما می‌گذارد؟

توسط زهرا عسگری۳۰ مهر ۱۳۹۴

این روزها همه جا صحبت از کانتینیوم است؛ ویژگی که در لومیاهای جدید مایکروسافت قرار گرفته تا این گوشی‌ها را از رقیبان‌شان متمایز کند. زمان زیادی به عرضه گوشی‌های جدید مایکروسافت باقی نمانده و با عرضه این گوشی‌ها، ویندوز ۱۰ نیز در دسترس کابران قرار می‌گیرد و آنها می‌توانند از ویژگی‌های جالب توجه این سیستم عامل نظیر کانتینیوم بهره ببرند. اما کانتینیوم چیست؟

در ادامه با تکنوتاچ همراه باشید.

مایکروسافت به گفته خود می‌خواهد قابلیت حمل را در دیوایس‌هایش افزایش دهد و تلاش کند تا همه چیز به راحتی در دسترس کاربرات قرار بگیرد. این شرکت وعده داده که لومیاهای جدید با قابلیت کانتینیوم می‌توانند همچون یک کامپیوتر شخصی عمل کنند. گوشی های لومیا ۹۵۰ و ۹۵۰ ایکس ال این امکان را به کاربر می‌دهند تا با اتصال به صفحه‌کلید، ماوس و صفحه نمایش تبدیل به یک کامپیوتر شخصی شوند با این تفاوت که اکنون شما یک کامپیوتر شخصی که به سادگی قابل حمل است در اختیار دارید؛ یعنی همان چیزی که مایکروسافت وعده داده است.

با کانتینیوم شما می‌توانید دو اپلیکیشن را به طور همزمان اجرا کنید یعنی یک اپلیکیشن را در صفحه نمایش متصل به گوشی خود فعال و در حال استفاده نگه دارید و همزمان از اپلیکیشن دیگری هم روی صفحه نمایش گوشی خود استفاده کنید. برای مثال شما می‌توانید که به تماس‌های دریافتی خود به راحتی پاسخ دهید بدون اینکه اختلالی در ویدیو در حال نمایش بر روی صفحه نمایش بزرگتر متصل به گوشی شما به وجود آید. برای این کار تنها نیاز به یک داک اختصاصی است که ۹۹ دلار قیمت دارد. این داک یک پورت نمایشگر، یک پورت HDMI، پورت‌های USB 3.0 و پورت USB Type-C دارد.

با توجه به کاهش روز افزون استفاده از کامپیوترهای شخصی و جایگزینی تلفن‌های همراه، مایکروسافت می‌خواهد با یک تیر دو هدف بزند و تلفن همراهی همه‌کاره را در اختیار کاربران قرار دهد. در بسیاری از کشورهای در حال توسعه، تلفن همراه تنها وسیله الکترونیکی و محاسباتی کاربران است.

این ویژگی بر روی گوشی‌های جدید و رده بالای مایکروسافت که ویندوز ۱۰ را بر روی خود دارند، وجود دارد و احتمالا در آینده شاهد گوشی‌هایی دیگر از این شرکت با این ویژگی نیز خواهیم بود. ایسر نیز تا کنون یک گوشی ویندوزی با قابلیت کانتینیوم معرفی کرده است.  گوشی‌های قدیمی‌تر این شرکت به خاطر نداشتن سخت‌افزار مناسب، حتی با آپدیت به ویندوز ۱۰ نمی‌توانند این ویژگی را در خود داشته باشند.

اگر به دنبال یک تلفن همراه همه‌کاره هستید، لومیاهای جدید مایکروسافت گزینه خوبی برای شما هستند. ویدیوی زیر برخی از ویژگی‌های کانتینیوم را به شما نشان می‌دهد.

یک پاسخ بدهید