تکنولوژی
در حال خواندن
کنون از لنزی رونمایی کرد که از فاصله ۱۸ کیلومتری حروف را تشخیص می‌دهد
0

کنون از لنزی رونمایی کرد که از فاصله ۱۸ کیلومتری حروف را تشخیص می‌دهد

توسط امین بهره مند۲۲ شهریور ۱۳۹۴

علاقه‌مندان به عکاسی که از جنگ پیکسلی سازندگان دوربین‌های عکاسی خسته شده‌اند، با شنیدن خبر محصول جدید کنون مطمئنا برق از سرشان خواهد پرید.

اخیرا این غول تصویربرداری ژاپنی اعلام کرده که موفق به توسعه لنزی شده است که توانایی تصویربردای ۲۵۰ مگاپیکسلی را دارد. رکوردی که برای خود جالب توجه است. اما متاسفانه در آینده نزدیک شاهد این لنز در دوربین‌های حرفه‌ای تک لنزی نخواهیم بود و شاید هرگز هم شاهد آن نباشیم.

در ادامه با تکنوتاچ همراه باشید.

درست است که آرزوی عرضه چنین دوربینی برای علاقه‌مندان تقریبا محال است، اما از این تکنولوژی می‌توان در سیستم‌های نظارت و پیشگیری از جرم استفاده کرد. این لنز قابلیت خارق‌العاده دیگری نیز دارد که به این منظور به کار می‌آید. به کمک آن می‌توانید از روی حروفی که بر روی هواپیمای در حال پرواز در ارتفاع ۱۸ کیلومتری سطح زمین نوشته شده است، به وضوح تصویربرداری کنید.

کنون همچنین ادعا کرده است که در زمینه پردازش سیگنال نیز به پیشرفت‌هایی دست یافته که باعث ثبت تصاویر واقعی‌تر می‌شوند. اما این ادعا تا زمان انتشار عکس‌هایی که با این دوربین گرفته شده است، در حد یک ادعا باقی خواهد ماند.

توانایی تصویر‌برداری این لنز نیز خوب است. در تستی که با دوربینی مجهز به این لنز انجام شده است، تصاویر ۱۲۵ مرتبه با کیفیت تر از  Fulll HD (رزولویشن ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ ) و حدود ۳۰ مرتبه بهتر از ۴K (رزولویشن ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰) ضبط شده‌اند.

با وجودی که غیرمحتمل هست که این لنز را در دوربین‌های معمولی ببینیم، اما می‌توان امیدوار بود که این تکنولوژی به مرور زمان پیشرفت کند و درصدی از آن به دوربین‌ها و یا حتی گوشی‌های هوشمندمان راه پیدا کند.

یک پاسخ بدهید