تکنولوژی
در حال خواندن
یونیکد ۸ با ۳۷ اموجی جدید از راه می‌رسد
0

یونیکد ۸ با ۳۷ اموجی جدید از راه می‌رسد

توسط پویان رمضان پور۱۴ تیر ۱۳۹۴

اگر از اموجی‌ها در ارتباطات روزمره خود استفاده می‌کنید، یا به آن‌ها کوچک‌ترین علاقه‌ای دارید، احتمالا از شنیدن این خبر خوشحال خواهید شد. کنسرسیوم یونیکد، نسخه نهایی یونیکد ۸ را در روز ۱۷ ژوئن منتشر کرد و این یعنی به زودی شاهد ۳۷ اموجی جدید در کیبورد دیجیتالی تلفن‌های هوشمندمان خواهیم بود.

به لطف Emojipedia، امکان مشاهده این شکلک‌های کاربردی، پیش از انتشار رسمی آن فراهم شده است. یونیکد ۸، از رنگ‌های مختلف پوست نیز جهت احترام به تمامی انسان‌های دنیا، پشتیبانی می‌کند. البته اگر از کاربران آیفون باشید، به خوبی با این ویژگی که پیش از این در کیبورد آیفون پیاده شده، آشنایی دارید.

اشاره به این نکته لازم است که پیش از اینکه بتوانیم از ویژگی‌های جدید یونیکد بهره ببریم، باید توسعه دهنده‌های نرم‌افزار، از آن‌ها در اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های خود استفاده کنند.  با وجود اینکه اپل در بازار از دیگر رقیبان جلو‌تر است، هنوز از خیلی از اموجی‌های معرفی شده به همراه Unicode 7.0 بی‌بهره مانده. ویندوز ۱۰ نیز در این زمینه ضعیف عمل کرده است و اندروید ۵، از هیچ‌ یک از آنها استفاده نمی‌کند.

همانطور که احتمالا می‌دانید، کاراکتر‌های زیادی به نسخه هفتم یونیکد اضافه شدند که این موضوع در مورد ورژن ۸ صادق نیست. هرچند اموجی‌های جدیدی از جمله سمبل ورزش‌های مختلف (مثل هاکی) با این نسخه جدید از راه خواهند رسید. فعلا باید صبر کنیم و ببینیم که چه کمپانی‌هایی دست با سازگار ساختن پلتفرم‌های خود با Unicode 8 خواهند زد.

یک پاسخ بدهید