تکنولوژی
در حال خواندن
با خودروی هیدروژنی آئودی آشنا شوید
0

با خودروی هیدروژنی آئودی آشنا شوید

توسط زهرا عسگری۲۳ دی ۱۳۹۴

نمایشگاه CES 2016 پر بود از خبرهای متفاوت از شرکت‌های خودروسازی، خبرهایی که خودروی هیدروژنی Audi نیز در میان آنها قرار می‌گرفت. خودروی خبرساز آئودی از سه پنل برای سوخت بهره می‌برد که در زیر صندلی‌های مسافران و صندوق عقب ماشین جای گرفته‌اند؛ پنل هایی که در مدت زمان 4 دقیقه پر می‌شود. سلول‌های سوخت این خودرو تا 110 کیلو وات انرژی دارد و حدود 600 کیلومتر را می‌توان با آن رانندگی کرد. در ادامه با تکنوتاچ همراه باشید…

سلول‌های سوختی 110 کیلو واتی این خودرو با باتری‌های لیتیوم یونی 110 کیلو واتی پشتیبانی می‌شوند؛ باتری‌هایی که برای شتاب موقت اتوموبیل استفاده می‌شود. منبع دوم انرژی خودرو؛ یعنی همین باتری ها، هر بار که راننده ترمز می‌گیرد آرام آرام مجددا شارژ می‌شود.

ماکزیمم سرعت خودروی h-torn quattro آئودی 200 کیلومتر بر ساعت است و در 7 ثانیه سرعت آن از صفر به 100 می‌رسد. پیل سوختی و باتری ولتاژ بالا دو موتور خودرو که در جلو و عقب خودرو با توان 90 و 140 کیلو وات را به راه می‌اندازد.

در ساخت این خودرو به محیط زیست نیز توجه شده. شرکت Audi همچنین ادعا کرده که پنل خورشیدی تعبیه شده بر روی سقف خودرو امکان رانندگی تا 1000 کیلومتر در سال را برای راننده‌ها فراهم می‌کند.

منبع: انگجت

یک پاسخ بدهید