تکنولوژی
در حال خواندن
رونمایی گوگل از سایت پیام‌رسان Hangouts
0

رونمایی گوگل از سایت پیام‌رسان Hangouts

توسط رضا اسکندری۲۷ مرداد ۱۳۹۴

در بازار پرتلاطم و پررقیب برنامه‌های پیام‌رسان که روز به روز بر تعداد و امکاناتشان اضافه می‌شود، گوگل سعی کرد با خاموش کردن شمع Google Talk و روشن کردن چراغی به نام Hangouts با سیستمی پیشرفته‌تر خود را بین صدرنشینان نگه‌دارد. شاید استقبال از این برنامه آنطور که گوگل انتظار داشت مانند Whatsapp یا Facebook Messenger بالا نبود، اما دلیلی هم برای عقب نشینی و متوقف کردن تلاش از سمت گوگل نشد.

بعد از منتشر شدن نسخه ۴ این برنامه پیام‌رسان در هفته گذشته، با امکانات جدید، این بار نوبت جداسازی برنامه تحت وب Hangouts از ستون کناری جیمیل رسید و گوگل این خبر را با راه اندازی سایت مجزای Google Hangouts اعلام کرد تا در کنار دیگر بسترها، دسترسی به این سرویس از طریق وب آسان‌تر شود. با این کار دیگر نیازی نیست به شکل مداوم پنجره جیمیل شما باز باشد یا از افزونه‌ی Hangouts مخصوص مرورگر گوگل کروم استفاده کنید.

در این وب‌سایت تصویر پس‌زمینه هر چند دقیقه یکبار همانند سرویس Chromecast تغییر میکند و میتوانید با سرعتی بالا با دوستان خود ارتباط متنی، صوتی یا تصویری برقرار کنید.

هنگام فراخوانی برنامه برای ارتباط تصویری، سایت از شما درخواست اجازه دسترسی به وبکم‌تان را می‌کند، با کلیک بر روی تماس صوتی، لیست مخاطبین شما که قابلیت تماس دارند را نشان می‌دهد، با انتخاب پیام متنی لیست افراد حاضر در مخاطبین Hangouts خود را میبینید که با انتخاب هر کدام پنجره کوچکی برای نوشتن پیام‌تان به آن‌ها باز می‌شود.

همچنین یک منوی همبرگری در گوشه تصویر وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید به تنظیمات و همچنین نسخه‌های دیگر این برنامه، مانند iOS و اندروید دسترسی داشته باشید.

این سرویس از طریق دامنه روبرو به سادگی در دسترس شما قرار دارد: Hangouts.google.com

 

یک پاسخ بدهید