تکنولوژی
در حال خواندن
چرا کامپیوترهای شخصی همچنان در بازار بازی‌های ویدئویی باقی مانده‌اند
2

چرا کامپیوترهای شخصی همچنان در بازار بازی‌های ویدئویی باقی مانده‌اند

توسط فرزانه فضل علی26 فوریه 2018

بازی‌های ویدئویی حتی با حضور کنسول‌های بازی و موبایل، هم‌چنان در سیطره کامپیوترهای شخصی است. قابلیت‌های فراوان و امکان بالای شخصی‌سازی این سیستم‌ها باعث می‌شود تا گزینه شماره یک برای گیمرها به خصوص گیمرهای حرفه‌ای باشند. در این مطلب به دلایلی اشاره می‌کنیم که باعث برتری سیستم‌های کامپیوتری نسبت به کنسول‌ها است.

 

دقت و سرعت عمل بالا حین بازی

هیچ چیز نمی‌تواند جایگزین ماوس و صفحه‌کلید شود حتی بهترین پدهای بازی کنسول‌های مطرح دنیا نیز نمی‌توانند به پای دقت و سرعت عمل این دو دستگاه برسند. در بازی‌های جنگی و شخص اول به هدف‌گیری و حرکت با ماوس و صفحه‌کلید سریع‌تر است و نیازی به قابلیت هدف‌گیری خودکار که روی پدهای بازی طراحی شده است وجود ندارد. این دقت و سرعت عمل سبب شده است تا شاهد یک ژانر بازی به خصوص روی کامپیوترهای شخصی باشیم که آن‌ها را با نام استراتژیک می‌شناسیم که در سبک استراتژی بلادرنگ (Real-Time Strategy) قرار می‌گیرند.

 

بازی‌های اختصاصی

بازی‌های خاص و کیک‌استارتری برای پلتفرم کامپیوترهای خانگی ارائه می‌شوند. کنار این عناوین بازی‌های مستقل را هم قرار دهید که برای این پلتفرم عرضه می‌شوند. به علاوه اینکه می‌توانید بازی‌های قدیمی و نوستالژیک و حتی بازی‌های کنسول‌هایی نظیر سگا را با استفاده از برنامه شبیه‌ساز روی کامپیوتر اجرا کنید در صورتی که در مورد کنسول‌های چنین چیزی صدق نمی‌کند.
بازی‌های آنلاین و آفلاین استراتژیک محبوب دنیا همگی برای پلتفرم کامپیوتر خانگی ارائه می‌شوند. به عنوان مثال فقط روی کامپیوتر می‌توانید بازی‌های استراتژی نظیر لیگ‌ آو لجندز (League of Legendes) و دوتا۲ (DOTA2) را بازی کنید و یک چالش آنلاین چندنفره لذت ببرید.

کیفیت در کنار سلیقه

اگر می‌خواهید بازی‌های ویدئویی را با بالاترین کیفیت تجربه کنید باید به سراغ کامپیوترهای شخصی بروید. کیفیت بالای بازی‌های به سبب امکانات سخت‌افزاری به مراتب قوی‌تر کامپیوترهای شخصی است. علاوه‌بر این می‌توانید تمام جزئیات مربوط به سیستم و چیدمان محیطی محل بازی‌تان را با سلیقه خود طراحی کنید و بچینید. از انتخاب ماوس و صفحه‌کلید گرفته تا اندازه و نوع مانیتور و محل قرارگیری میز و رنگ‌بندی وسایل به شما بستگی دارد. اتفاقی که کمتر در میان کنسول‌ داران رواج دارد.

 

قیمت پایین‌تر

بازی‌های کامیپوتری بسیار ارزان‌تر از بازی‌های کنسول هستند. به عنوان مثال اگر سری به سایت هیولا بزنیم و به قیمت بازی‌های کامپیوتری نگاهی بیاندازیم، این موضوع به خوبی قابل مشاهده است. قیمت بازی‌ها در این سایت به ۲۰ هزار تومان نمی‌رسد درحالی که بازی‌های کنسول اغلب با رقمی بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.

 

قابلیت به‌روزرسانی

برای به‌روزرسانی کامپیوترها تنها کافی است سری به بازارهای فروش قطعات این محصولات بزنید و سیستم خود را به‌روز کنید. این موضوع درباره کنسول‌ها صدق نمی‌کند و برای خرید نسخه جدید این دستگاه‌ها باید منتظر بمانید تا شرکت سازنده محصول جدیدی را روانه بازار کند. به این ترتیب با به‌روزرسانی بازی‌های کامپیوتری به راحتی می‌توانید از تمام بازی‌ها کامپیوتری با بالاترین کیفیت ممکن لذت ببرید.

مزیت اصلی سیستم‌های کامپیوتر سخت‌افزار قدرتمند و امکان اجرای بازی‌ ها با بالاترین تعداد فریم در ثانیه است. گیمرهای کنسول در واقع همیشه با تعداد فریم‌های کمتری بازی‌ها را انجام می‌دهند و همین موضوع باعث می‌شود که لذت کافی را از بازی‌های خود نبرند.

یک پاسخ بدهید