ارتباطات
در حال خواندن
احتمال خرید سهام همراه اول توسط اپراتور فرانسوی اورنج
0

احتمال خرید سهام همراه اول توسط اپراتور فرانسوی اورنج

توسط فرزانه فضل علی۸ بهمن ۱۳۹۴

با گذشت بالغ بر پنج ماه از سفر هیات تجاری فرانسوی به ایران، این بار در جریان سفر رئیس جمهوری ایران به این کشور، اپراتور فرانسوی اورنج به مجموعه مخابراتی ایران ابراز علاقه‌مندی کرد.

به گزارش تسنیم، رییس جمهور ایران در جریان سفر خود به اروپا روز گذشته با رؤسای شرکت‌های مهم فرانسوی دیدار و صراحتا اعلام کرد که هیچ مانعی برای همکاری شرکت‌های فرانسوی و ایرانی وجود ندارد و تهران از ورود سرمایه، تکنولوژی و ایجاد بازارهای مشترک در منطقه و جهان استقبال می‌کند.

در این نشست که به گفته پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، رؤسای شرکت‌های توتال، ایرباس، اورنج، سانوفی، پژو سیتروئن و تالس نیز حضور داشتند، رییس شرکت ارتباطی اورنج در ارائه‌ای تجربه فعالیت‌های مخابراتی شرکت خود با ایران را مورد تأکید قرار داد و گفت: شرکت ما همیشه خواهان توسعه همکاری‌ها با ایران بوده و هیچ محدودیتی برای همکاری با شرکت‌های ایرانی و انتقال تکنولوژی و فناوری به ایران نداریم.

حدود پنج ماه گذشته با سفر هیأت فرانسوی به ایران، احتمال فروش سهام یکی از اپراتورهای موبایل کشور به اورنج فرانسوی پیش کشیده شد و اکنون این ابراز تمایل صراحتا از سوی اپراتور خارجی مطرح شده است. محمود واعظی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- دو سه روزی زودتر از رئیس جمهور به این کشور سفر کرد تا مقدمات رایزنی‌های رسمی را فراهم آورد.

اورنج شرکت مخابراتی فرانسوی و چندملیتی است که معروف‌ترین نام تجاری شرکت “فرانس تلکوم” به‌ حساب می‌آید. این شرکت در سطح بین‌المللی، خدمات تلفن همراه، خطوط تلفن ثابت، اینترنت، اینترنت تلفن همراه و همچنین خدمات تلویزیون اینترنتی را ارائه می‌کند و دارای بیش از 226 میلیون مشترک در سراسر جهان است.

بیشترین توجهات و احتمالات پیرامون این همکاری‌ مشترک با شرکت ارتباطی فرانسوی، مشارکت و سرمایه‌گذاری در پروژه ارتباطات سیار ایران با برند تجاری “همراه اول” است اما هنوز جزییاتی در ارتباط با نحوه مشارکت و سرمایه‌گذاری‌های احتمالی مطرح نشده است.

منبع: تسنیم

یک پاسخ بدهید