ارتباطات
در حال خواندن
SMS همچنان در دسترس‌ترین راه ارتباطی کاربران است
0

SMS همچنان در دسترس‌ترین راه ارتباطی کاربران است

توسط مرتضی بهمنی۳ تیر ۱۳۹۴

زمان زیادی از وقتی که SMS یا سرویس پیام‌ کوتاه متنی بهترین و پر استفاده‌ترین روشن برای ارتباط برقرار کردن با دوستان و سایر مخاطبان بود نمی‌گذرد. اشتیاق به استفاده و ارسال بی‌شماره پیام‌های کوتاه میان کاربران تلفن‌های همراه چیزی بود که وضوح دیده می‌شد و در این بین هم کاربران راضی بودند و هم سرویس دهندگان مخابراتی. اما با ورود و فراگیر شدن پیام‌رسان‌ها یا مسنجرهای موبایل مثل واتس‌اپ، وایبر، اسکایپ و… استفاده از SMS کمتر و کمتر شد و اکنون به ندرت در طول روز به سراغ آن می‌ریم.

تفکر قالب این است که با افزایش کاربران گوشی‎های هوشمند و دسترسی به اینترنت و وجود ده‌ها اپلیکیشن پیام‌رسان مختلف، دیگر پیام‌های کوتاه یا SMS بهترین و پر استفاده‌ترین راه ارتباطی میان مردم نیست اما نتایج یک تحقیق که توسط یکی از مدیران اجرایی سابق شرکت نوکیا منتشر شده است نشان می‌دهد، SMS همچنان فراگیرترین و در دسترس‌ترین راه ارتباطی میان کاربران است.

در این تحقیق گفته شده که از میان جمعیت ۷ میلیاردی زمین، ۵٫۴ میلیارد نفر به سرویس پیام کوتاه دسترسی دارند و آن مقدار باقی مانده نیز به دلیل نداشتن گوشی موبایل از این امکان برخوردار نیستند. در طرف مقابل تنها ۱٫۴ میلیارد نفر در سراسر جهان عضو فیسبوک هستند که حدود یک سوم تعداد افرادی است که هم اکنون می‌توانند از SMS استفاده کنند. طبیعتا سایر شبکه‌های اجتماعی و مسنجرها نیز آمار کمتری به خود اختصاص داده‌اند.

در این تحقیق همچنین اشاره شده که کاربران برخلاف فیسبوک و ایمیل، پیام‌های کوتاه خود را همان لحظه باز می‌کنند و می‌خوانند در نتیجه همچنان SMS می‌تواند بهترین راه برای تبلیغات بازرگانی باشد.

منبع: فون آرنا

یک پاسخ بدهید