پوشیدنی
در حال خواندن
باتری های شش ضلعی ال‌جی با ۲۵ درصد توان بیشتر در راه هستند
0

باتری های شش ضلعی ال‌جی با ۲۵ درصد توان بیشتر در راه هستند

توسط امین بهره مند20 جولای 2015

باتری‌های مربعی مناسب وسایل مربعی‌شکل هستند، اما اخیرا ساعت‌های دایره‌ای شکل پرطرفدار شده‌اند که اگر قرار باشد درون آن‌ها از باتری‌های مربعی شکل استفاده شود، میزان زیادی فضا که بشود در آن باتری را جای داد، از دست می‌رود. این موضوع زمانی نگران‌کننده است که بخواهیم بیشتر از یک روز مداوم از ساعت‌هایمان استفاده کنیم.

اخیرا شرکت LG Chem (یکی از شرکت‌های تحقیقاتی زیر مجموعه LG) اعلام کرده‌ است به تکنولوژی تولید باتری‌های شش‌ضلعی‌ دست یافته که می‌تواند تا ۲۵ درصد انرژی بیشتری نسبت به باتری‌های مربعی موجود در خود ذخیره کند.

این باتری‌ها اکنون به شرکت‌های مختلفی فروخته می شود؛ هرچند ال‌جی نام این شرکت‌ها را اعلام‌ نکرده‌ است. سامسونگ و خود ال‌جی که پیش از این علاقه‌شان به تولید ساعت‌های هوشمند دایره‌ای را نشان داده‌اند، مشتریان احتمالی این محصول هستند. همچنین موتورلا که به نظر می‌رسد در حال کار بر روی نسخه‌ای جدید از موتو ۳۶۰ است نیز می‌تواند از باتری‌های شش‌ضلعی در تولید این محصول بهره ببرد. با این حال شرکت‌هایی که همچنان بر روی تولید ساعت‌های هوشمند مربعی شکل متمرکز هستند (مانند ایسوز) به استفاده از باتری‌های مربعی شکل سابق ادامه خواهند داد.

ال‌جی از فناوری Stack and Folding برای تولید باتری‌های مختلف در ابعاد صنعتی استفاده می‌کند. این شرکت تحت برنامه‌ای با عنوان رهایی از باتری (به انگلیسی: free from batteries) به دنبال ساخت باتری‌های متفاوتی همچون باتری های خمیده و L شکل نیز می‌باشد.

یک پاسخ بدهید