موبایل
در حال خواندن
اشتراک گذاری اینترنت گوشی اندرویدی با مک‌ از طریق USB
0

اشتراک گذاری اینترنت گوشی اندرویدی با مک‌ از طریق USB

توسط مریم فانی6 ژوئن 2015

در حالی که اشتراک گذاری اینترنت از طریق آیفون برای مک‌‌ بسیار آسان است اما وقتی قرار است یک گوشی اندرویدی به مک اینترنت بدهد کار کمی سخت می‌شود. اما نگران این موضوع نباشید زیرا اشتراک اینترنت توسط یک دستگاه اندرویدی و با استفاده از کابل USB توسط HoRNDIS تقریبا به سادگی انجام می‌پذیرد.

HoRNDIS یک درایور برای سیستم عامل OS X است که از نسخه ۱۰٫۶۸ اسنو لپرد تا نسخه ۱۰٫۱۰ یوسمیتی قابل نصب بوده و از پروتکل RNDIS مایکروسافت استفاده می‌کند. RNDIS تنها پروتکلی است که به صورت نتیو در اندروید پشتیبانی می‌شود. وقتی که این درایور روی مک نصب شود اجازه می‌دهد تا کانکشن اینترنت گوشی اندرویدی شما توسط USB مورد استفاده قرار بگیرد.

اغلب اپلیکیشن‌ها برای به اشتراک گذاشتن اینترنت از دستگاه‌های اندرویدی روی مک، از وای ‌فای گوشی استفاده می‌کنند در حالی که استفاده از کابل برای استفاده از اینترنت گوشی، اتصالی سریعتر و ارتباطی پایدارتر را فراهم می‌کند.

برای نصب این درایور باید مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- آخرین نسخه باینری HoRNDIS را دانلود کنید.
۲- پکیج دانلود شده را باز کنید و دستورالعمل‌های نصب آن را دنبال کنید.
۳- پس از کامل شدن نصب (بدون پیغام خطا) دیوایس اندرویدی خود را از طریق کابل USB به مک وصل کنید.
۴- به قسمت Settings گوشی اندرویدی خود بروید و در آنجا تنظیمات Tethering را پیدا کنید؛ این بخش معمولا در بخش WiFi قرار گرفته است اما بعضی از گوشی‌ها نیز یک منو جداگانه به نام Tethering دارند.
۵- گزینه Tethering over USB را فعال کنید.

اگر بر روی مک شما پنجره‌ای برای پیکربندی (Configure) دستگاه ظاهر شد، فرآیند نصب آن را دنبال کنید و اگر این اتفاق نیفتاد می‌توانید با رفتن به بخش Preferences و انتخاب Network ببینید که آیا گوشی شما به لیست کانکشن‌های اضافه شده است یا خیر.

تنظیمات کانکشن‎های مک

اگر همه مراحل را درست انجام داده باشید باید نام دستگاه خود را در این لیست ببیند که در کنارش یک دایره سبز رنگ قرار دارد. اکنون می‌توانید از طریق گوشی اندرویدی خود روی مک وارد اینترنت شوید.

 

یک پاسخ بدهید