موبایل
در حال خواندن
وعده HTC برای سوگلی خود A9؛ آپدیت دو هفته بعد از نکسوس
0

وعده HTC برای سوگلی خود A9؛ آپدیت دو هفته بعد از نکسوس

توسط رضا اسکندری27 اکتبر 2015

هفته پیش بود که شرکت تایوانی HTC از گوشی جدید خود HTC One A9 پرده برداشت. گوشی‌ای که هر چند مشخصات سخت افزاری قوی‌ای به مانند پرچمداران ندارد، اما با بهینه‌سازی زیاد قطعات و هماهنگ کردن آنها برای عملکرد عالی، قرار است شروع تازه‌ای برای این شرکت باشد و آن‌ها را از رکودی که پس از عرضه‌ی آخرین پرچمدار خود HTC One M9 گریبانگیر آن شده بودند نجات دهند. طبق ادعای مدیرعامل این شرکت، HTC One A9 می‌تواند بهترین جایگزین اندرویدی برای کسانی باشد که تمایلی به خرید دستگاه‌های اپل ندارند. اما وعده‌ی بروزرسانی زودهنگام این دستگاه، خبری بسیار خوب و کم نظیر است. آیا HTC می‌تواند به این وعده عمل کند؟

در ادامه با بررسی مشخصات این پرچم دار، با تکنوتاچ همراه باشید.

در صورتی که با دنیای اندروید آشنایی داشته باشید، می‌دانید یکی از معضلات اصلی این سیستم‌عامل، گسیختگی زیاد نسخه‌های مختلف آن است. اگر از گوشی‌های سری نکسوس استفاده نکنید، گاه باید چند ماه صبر کنید تا نسخه‌ی جدید اندروید برای گوشی شما آماده و عرضه شود و در صورتی که گوشی میان‌رده یا پایین‌رده داشته باشید ممکن است هیچ‌گاه بروزرسانی را دریافت نکنید.

بروزرسانی سیستم‌عامل گزینه‌ای است که اپل بابت آن به خود می‌بالد و همیشه دستگاه‌های خود را همزمان به آخرین نسخه سیستم‌عامل آپدیت می‌کند. این امر باعث می‌شود گسیختگی کمتر شده و تمام کاربران تجربه یکسانی داشته باشند و کار توسعه‌دهندگان نرم‌افزار را نیز راحت‌تر می‌کند.

اما شرکت HTC در نقشه راه جدید خود و با حضور سوگلی این شرکت HTC One A9 قصد دارد این رسم غلط و منفی را نادیده بگیرد. طبق توییت حساب رسمی HTC آمریکا، دستگاه HTC One A9 این تضمین را به خریداران خود می‌دهد که در طول مدت زمان پشتیبانی شرکت از این محصول (که به طور میانگین برای هر محصول ۲ سال است)، از بروزرسانی منظم سیستم‌عامل بهره‌مند گردند. HTC ادعا می‌کند از این به بعد هر زمان که شرکت گوگل نسخه جدیدی از سیستم‌عامل اندروید برای دستگاه‌های نکسوسی خود منتشر کرد، کاربران A9 دو هفته بعد از آن می‌توانند گوشی‌های خود را به همان نسخه بروزرسانی کنند. البته این بروزرسانی سریع فقط شامل حال کاربرانی می‌شود که گوشی را به صورت آزاد و آنلاک خریداری کرده باشند، نه گوشی‌های قراردادی، زیرا در دستگاه‌های قراردادی شخصی‌سازی‌هایی هم از طرف اپراتور‌ها انجام می‌شود و تایید آنان این فرآیند را طولانی‌تر می‌کند.

باید منتظر ماند و دید HTC که پیش از این نیز جزء شرکت‌های خوش‌قول در زمینه بروزرسانی بود می‌تواند این وعده خود را عملی کند یا نه. نظر شما درباره این خبر چیست و چقدر به بروزبودن سیستم‌عامل دستگاه خود اهمیت می‌دهید؟

یک پاسخ بدهید