سیستم عامل
در حال خواندن
اندروید ۵ به رشد خود در بازار ادامه می‌دهد
0

اندروید ۵ به رشد خود در بازار ادامه می‌دهد

توسط حسن آیتی3 ژوئن 2015

در جدیدترین آمار منتشر شده در رابطه با سهم نسخه‌های مختلف اندروید که بصورت ماهیانه از سوی گوگل اعلام می‌شود، سهم اندروید لالیپاپ (نسخه ۵ و ۵٫۱) در پایان ماه مه به ۱۲٫۴ درصد رسیده که رشدی ۲٫۷ درصدی در ماه گذشته را نشان می‌دهد.

در حالی که رشد اندروید لالیپاپ در چند ماه اخیر نسبت به قبل افزایش یافته است، سهم اندروید کیت کت ماه به ماه رو به کاهش می رود و از ۴۱٫۴ به ۳۹٫۸ و اکنون به ۳۹٫۲ درصد رسیده است. با این حال نسخه ۴٫۴ همچنان بیشترین سهم را در اختیار خو دارد. از سوی دیگر مجموع سهم نسخه‌های مختلف جلی بین (۴٫۱ – ۴٫۲ – ۴٫۳) نیز از ۳۹٫۲ درصد به ۳۷٫۴ درصد کاهش یافته است. نسخه‌های قدیمی‎تر اندروید یعنی Ice Cream، Gingerbeard و Froyo در مجموع ۱۱ درصد از سهم دستگاه‌های اندروید را به خود اختصاص داده اند.

آمار اندروید ژوئن

اگر چه اندروید لالیپاپ در ابتدای امر به دلیل تاخیر در به‌روز‌رسانی سهم کمی از بازار را در اختیار داشت، اما اکنون با آپدیت شدن دستگاه‌هایی که اندروید کیت کت و بعضاً جلی بین را روی خود داشته‌اند، شاهد بیشتر شدن سهم آخرین نسخه سیستم عامل اندروید هستیم.

از آنجایی که شانس دستگاه‌های کیت کت برای آپدیت شدن به لالیپاپ بیشتر از جلی بین و نسخه‌های قدیمی‌تر است، احتمالا روند رو به کاهش کیت کت در ماه‌های آینده با سرعت بیشتری ادامه خواهد داشت ولی نرخ کاهش جلی بین به مراتب کمتر خواهد شد.

یک پاسخ بدهید