سیستم عامل
در حال خواندن
گوگل تا عرضه نهایی Android M هر ماه یک آپدیت منتشر خواهد کرد
0

گوگل تا عرضه نهایی Android M هر ماه یک آپدیت منتشر خواهد کرد

توسط حسن آیتی29 می 2015

شب گذشته گوگل در کنفرانس خود از نسخه جدید اندروید که فعلا با نام Android M شناخته می‌شود پرده برداشت. این شرکت اعلام کرد که در نسخه جدید Android M بیشتر روی بهبود عملکرد، کارایی و رفع باگ‌های سیستم عامل تمرکز خواهد کرد و البته چند ویژگی جدید نیز به آن افزوده خواهد شد. برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های که فعلا برای Android M معرفی شده است، پشتیبانی از اسکنر اثر انگشت، سیستم پرداخت با موبایل Andrpid Pay و صرفه‌ جویی بیشتر در مصرف باتری است.

همانند سال گذشته و معرفی Android L (نسخه اولیه Android Lollipop)، فایل‌های ایمیج پیش نمایش این سیستم عامل جدید از حالا در اختیار توسعه دهندگان گذاشته شده است تا بتوانند نسخه اولیه از Android M را روی دستگاه‌های خود نصب کرده، با ویژگی‌های آن اشنا شده و ایراداتش را گزارش کنند.

اما بر خلاف Android L که از زمان انتشار نسخه پیش نمایش تا نسخه نهایی تنها یک به‌روزرسانی کوچک برای آن ارائه شد، گوگل این بار تصمیم گرفته است تا زمان عرضه نسخه نهایی Android M هر ماه یک آپدیت برای آن منتشر کند. روشی که اپل نیز برای سیستم عامل iOS خود استفاده می‌کند و برای پیدا کردن ایرادات آن چند نسخه آزمایشی را پیش از عرضه نسخه نهایی در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌دهد.

گمان می‌رود که این آپدیت‌های ماهیانه علاوه بر انتشار از طریق وای فای (OTA)، بصورت فایل ایمیج نیز در اختیار توسعه دهندگان قرار بگیرد. احتمالا این روند تا فصل پاییز که نسخه نهایی Android M آماده می‌شود ادامه خواهد داشت.

اگر از دارندگان یکی از دستگاه‌های نکسوس ۵، نکسوس ۶، نکسوس ۹ یا نکسوس پلیر هستید می‌توانید از هم اکنون فایل ایمیج (Factory Image) نسخه پیش نمایش Android M را برای نصب روی دستگاه خود از اینجا دانلود نمایید. توجه داشته باشید که این نسخه بدون اشکال نیست و ممکن است در هنگام نصب یا استفاده دچار مشکل شود.

برگرفته از: اندروید پلیس

یک پاسخ بدهید