سیستم عامل
در حال خواندن
۵ قابلیت جانبی که دوست داریم در اندروید N ببینیم
0

۵ قابلیت جانبی که دوست داریم در اندروید N ببینیم

توسط مریم کربلایی7 ژانویه 2016

تا حدودی از تغییرات اساسی آپدیت بزرگ بعدی که در سال جدید میلادی عرضه خواهد شد، اطلاع داریم. اما جای چه ویژگی‌های دیگری خالی است؟ در این مطلب ۵ قابلیتی که دیگر سازندگان اندرویدی برای محصولات خود عرضه کرده‌اند و کاربران دیگر هم دوست دارند آن‌ها را در اندروید N ببینند، آورده‌ایم.

در ادامه با تکنوتاچ همراه باشید…

۱- حالت تیره

OnePlus-2-dark-mode

توسعه‌دهندگان اندروید، پیش نمایشی از حالت تیره (dark mode) را در اندروید مارشمالو ایجاد کردند ولی نسخه‌ی نهایی آن ساخته و عرضه نشد. توسعه دهندگان OnePlus 2 از این فرصت استفاده کرده و از این ویژگی در تمامی دستگاه‌های خود استفاده کردند. این یک قابلیت ظاهری روی گوشی است که تمام رنگ‌های استاندارد استفاده شده در صفحه نمایش تغییر می‌کنند و تیره می‌شوند. اما این قابلیت گزینه و امکانات بیشتری در اختیار کاربران قرار می‌دهد. شاید گوگل بتواند این قابلیت را طوری طراحی کند که برای زمان مشخصی از روز، فعال شود.

۲- رنگ‌بندی چراغ‌های LED نوتیفیکیشن‌ها

oneplus-2-LED-notifications

دیگر ویژگی که در OnePlus 2 دیده شده، قابلیت سفارشی سازی چراغ‌های رنگی LED نوتیفیکیشن‌هاست. در حال حاضر این ویژگی در اندروید محدود به چهار حالت است: نوتیفیکیشن‌های کلی دستگاه، وقتی که باتری کاملا پر است، وقتی که باتری در حال شاٰرژ است و وقتی که شارژ گوشی رو به اتمام است. دیگر کاربران اندروید هم دوست دارند که برای آنها هم سیستم چراغ‌های نوتیفیکیشن قابلیت سفارشی‌سازی داشته باشد، حالت‌های بیشتری در بگیرد و خودشان بتوانند آن را تنظیم کنند. شاید در اندروید N حداقل امکان تنظیم چراغ‌های نوتیفیکیشن برای آپدیت‌های آب و هوا و ایمیل‌ها را داشته باشیم.

۳- لمس فشاری

huawei-mate-s-Force-Touch

مدل Luxury گوشی Huawei Mate S، از فناوری لمس فشاری بهره خواهد برد اما این ویژگی هنوز به صورت عمومی، توسط اندروید عرضه نشده است. فناوری لمس فشاری که پنجره‌ی جدیدی از دنیای تکنولوژی پیش روی اندروید خواهد گشود، می‌تواند میزان فشار وارده بر صفحه‌ی نمایش گوشی‌ را اندازه‌گیری و برای دستگاه تفسیر کند. به طور قطع پذیرش گسترده‌ی این تکنولوژی توسط توسعه‌دهندگان مدتی زمان خواهد برد و ارائه‌ی قابلیت‌های ضروری ایجاد این تکنولوژی هم از آن بیشتر طول خواهد کشید. ولی تنها راه محقق شدن آن این است که گوگل یک دسترسی API با اندروید N ایجاد کند.

۴- ضبط صفحه نمایش

sony-record-screen

ضبط ویدئو از صفحه نمایش معمولا برای آموز‌ش‌ها و نشان دادن چگونگی استفاده ویژگی خاصی به مردم استفاده می‌شود. همچنین می‌توانید از خودتان و از آنچه که بر صفحه نمایش رخ می‌دهد به صورت همزمان فیلم بگیرید تا توضیحات‌تان هم برای کاری که با گوشی می‌کنید، ضبط شود و یک ویدئوی آموزشی کامل بسازید. این قابلیت تنها در گوشی‌های سونی وجود دارد و البته برنامه‌های ضبط صفحه نمایش توسعه داده شده توسط برنامه‌نویسان در پلی استور موجود است که امکان چنین کاری را به کاربران می‌دهد. اما این ویژگی جالب و مفید باید در تمامی دستگاه‌های اندرویدی در دسترس باشد.

۵- تسریع کننده‌ی دانلود

samsung-download-booster

 

تسریع کننده‌ی دانلود گوشی‌های سامسونگ، از ترکیب داده‌های وای‌فای و LTE برای دانلود سریع‌تر فایل‌های بزرگ استفاده می‌کند. اما چرا گوگل نباید از این ویژگی‌ در آپدیت جدید اندروید بهره نبرد؟ خصوصا که پیشرفت آن با پروژه‌ی Fi، سبب می‌شود که داده‌های مصرفی گوشی‌ به روش هوشمندانه‌تری مدیریت شود.

به نظر شما جای چه قابلیت‌های دیگری در اندروید N خالی است؟

منبع: androidpit

یک پاسخ بدهید